24 listopada 2017 roku to dzień, który przejdzie do historii! Właśnie wtedy odbyły się targi zawodów, na które do poznańskiej hali Arena zaprosiliśmy wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych, zainteresowanych kształceniem zawodowym.

Celem, jaki postawiliśmy sobie organizując to wydarzenie była promocja poznańskich szkół zawodowych i zawodów, w których może kształcić się młodzież.

Zainteresowanie było naprawdę duże, dlatego hala Arena okazała się doskonałym miejscem, bez problemu mieszczącym nawet 3000 przybyłych uczniów!

Wydarzenie poprowadził Krzysztof Jankowski Jankes, który sam z zawodu jest… elektrykiem! Jako urodzony showman, doskonale znany poznańskim gimnazjalistom z poprzednich edycji wydarzenia, świetnie wpasował się w klimat i tematykę tegorocznej imprezy, a zdjęciom i autografom nie było końca.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie zorganizowanym specjalnie dla nich, w którym musieli odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: kim chcieliby zostać w przyszłości i jaka jest ich motywacja? Do wygrania były atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak tablet czy aparat, dlatego warto było przyłożyć się do tego zadania.

Każdy uczestnik na wejściu dostał od nas gadżet – notesik wraz z długopisem – który umożliwił robienie notatek podczas rozmów z przedstawicielami szkół czy z przyszłymi pracodawcami, wśród których znalazły się takie firmy, jak Schattdecor, Budimex, salon fryzjerski Mood, czy firma cateringowa U Leniwej Danuty.

Zgromadzona młodzież mogła liczyć na całą gamę atrakcji – jedną z nich był koncert Jeremiego i Artura Sikorskich, czyli braci, którzy podbijają serca polskich nastolatek. Emocji z pewnością nie brakowało – występ został gorąco przyjęty, a bracia jeszcze długo po nim rozdawali autografy i robili selfie z fanami.

To nie koniec atrakcji, na scenie nie mogło zabraknąć również akcentu tanecznego, jakim był występ profesjonalnej grupy tanecznej Born2Dance, która zaprezentowała swój układ w rytm największych przebojów.

Oprócz organizacji targów, Grupa Hands zadbała również o oprawę graficzną wydarzenia, którą można było podziwiać na terenie Areny oraz całego miasta, za sprawą plakatów i innych materiałów.

Do zobaczenia za rok!