W ostatnich dniach lata, we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, mieliśmy przyjemność zorganizować szereg niebanalnych eventów, aby uświetnić obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Celem było zwrócenie uwagi na powszechnie dostępne, ekologiczne i efektywne środki komunikacji miejskiej oraz zaprezentowanie zalet korzystania z nich.

Pięć dni, pięć odsłon, pięć miejsc oraz pięć tematów przewodnich.

Projekt rozpoczęliśmy w poniedziałek, 17. września, w linii tramwaju nr 14. Na pokładzie pasażerów witały stewardessy, które w charakterystyczny dla stewardess linii lotniczych sposób prezentowały „tramwajowy savoir-vivre”. Hostessy wręczały pasażerom kartki, na których znajdowały się słowa piosenki, po czym rozbrzmiewał dźwięk gitary i wspólnie umilaliśmy sobie podróż śpiewając.

Dzień drugi zorganizowany został na Placu Ratajskiego. Za przystankiem znajdowała się EKO strefa podzielona na trzy sekcje: eksperymenty chemiczne, sadzonki i plecenie wianków oraz strefa dla najmłodszych. Tego dnia chcieliśmy w sposób szczególny zwrócić uwagę na środowisko oraz na zalety ekologicznego stylu życia.

Środa, 19. września, kolejna odsłona. Tym razem przy Rondzie Kaponiera zorganizowaliśmy Przystanek SPA, który miał stanowić odzwierciedlenie oszczędności nerwów, czasu i pieniędzy. Tego dnia pasażerowie mogli skorzystać z usługi masażu, manicure oraz usług profesjonalnego barbera.

Nie zwalnialiśmy tempa. Dzień czwarty. Zbiórka przy Moście Teatralnym. Przystanek ŻYCZLIWOŚĆ. Wspierani przez młodych harcerzy, prezentowaliśmy postawy godne naśladowania. Gdy w powietrzu unosił się dźwięk harcerskich nut, częstowaliśmy pasażerów przepyszną grochówką.

W piątek, 21. września, spotkaliśmy się po raz ostatni. Tuż obok Starego Marycha powstała Strefa Fitness, za pomocą której promowaliśmy zdrowy tryb życia. Strefa ta była podzielona na trzy sekcje. W pierwszej znajdowały się rowery stacjonarne. Podczas przejeżdżania kolejnych kilometrów, pasażerowie mieli możliwość doładowania telefonu za pomocą energii, którą sami wygenerowali. Strefa druga i trzecia to kolejno strefa jogi oraz ćwiczeń rozciągających. Fachowcy służyli radą, a za każdy wysiłek fizyczny wręczaliśmy zdrowy, świeżo wyciskany sok.

To był fantastyczny projekt i jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być jego częścią.

#ambient   #kompleksowa obsługa eventów    #event