Logo

Współpraca z Urzędem Marszałkowskim naszego województwa była dużym wyróżnieniem, dlatego potraktowaliśmy ją naprawdę kompleksowo. Jednym z najważniejszych zadań było stworzenie projektu nowego logo województwa Wielkopolskiego, które będzie zawierało w sobie wiele niebanalnych znaczeń.

Zależało nam na jak największej rozpoznawalności logo, dlatego jego kształt nawiązuje do obrysu Polski, jako terytorium i wzbudza pozytywne skojarzenia z rodzinnym krajem. Dzięki wyraźnie zaznaczeniu kształtowi województwa Wielkopolskiego, wpisanego w obszar mapy, logo pozostało czytelne oraz kojarzone w naturalny sposób z tym regionem – sprytne prawda?

Wykorzystaliśmy również element strzałki w prawym, górnym rogu logo – to pośrednie nawiązanie do wzrostu, rozwoju i działania. Przypomina także słupki wykresów biznesowych, podkreślając przedsiębiorczy charakter projektu.

Postawiliśmy na minimalistyczną formę logo, która świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy graficzne. Dlaczego wybraliśmy kolor czerwony? To nawiązanie do barwy herbu województwa Wielkopolskiego oraz do biznesu i przedsiębiorczości, których jest symbolem.

Hasło

Czym jest logo bez dobrego hasła? Moc możliwości – brzmi dumnie i zawiera w sobie wiele znaczeń.  Słowo moc podkreśla silną pozycję Wielkopolski, jako jednego z najprężniej rozwijających się regionów kraju. Z kolei możliwości odwołują się do obszarów rozwoju, które Wielkopolska stawia przed mieszkańcami, zapewniając całe spektrum możliwości: turystycznych, handlowych, biznesowych, a także edukacyjnych i kulturalnych.

Certyfikacja

Słyszeliście już o Marce Wielkopolska? To zrzeszenie przedsiębiorstw konkurencyjnych w skali kraju oraz świata, których produkty, usługi lub wydarzenia wyróżniają się jakością i rozszerzaniem działalności poza obszar regionalny. Posiadanie certyfikatu pomoże im być jeszcze lepiej rozpoznawalnymi na rynku lokalnym oraz ogólnoświatowym.

Certyfikat Marki Wielkopolska to zatem promocja produktów, usług i wydarzeń na obszarze województwa wielkopolskiego, a sposób na podkreślenie szerokiej wiedzy certyfikowanych przedsiębiorstw, które swoją działalnością wpływają na rozwój i promocję innowacyjnej Wielkopolski.