Poznański budżet obywatelski to jeden z pierwszych budżetów partycypacyjnych w naszym kraju. W tym roku odbywa się siódma edycja tej wyjątkowej inicjatywy. W związku z tym agencja reklamowa Hands została współorganizatorem wydarzenia, które było częścią PBO19 – Maratonu Pisania Wniosków.

W piątek 18 maja, na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta na mieszkańców czekali pracownicy Urzędu Miasta Poznań, którzy odpowiadali na wszystkie pytania. Głównym elementem wydarzenia zgodnie z jego nazwą było wypełnianie wniosków do PBO19. Poznaniacy z głowami pełnymi pomysłów mogli przelewać swoje idee na wnioski z pomocą urzędników, którzy chętnie udzielali informacji odnośnie zasad obowiązujących w tej edycji.

Aby wydarzenie przyciągnęło jak największą liczbę mieszkańców, zorganizowaliśmy specjalny ambient rowerowy, podczas którego 4 rowerzystki przemieszczały się po Poznaniu, informując przechodniów o odbywającym się maratonie i PBO19. Również oprawa muzyczna oraz konferansjerska została zorganizowana przez naszą agencję. Podczas gdy rodzice byli zajęci wypełnianiem wniosków, dzieci nie nudziły się ani przez chwilę. Animatorzy zapewnili najmłodszym moc atrakcji, dzieci mogły liczyć na kolorowe balony oraz watę cukrową. W trakcie wydarzenia przeprowadziliśmy również konkurs wiedzy o PBO i wręczyliśmy zwycięzcom atrakcyjne nagrody.

Jakie projekty zwyciężą w tegorocznej edycji? Przekonamy się już niedługo!